Novinky

Tak a předposlední turnaj letošní sezóny - kŘUPky na břehu v Litomyšli budou zároveň prvním turnajem pro naše nové družstvo Havraspár. Uvidíme jak si s tím poradí Sirius, Traicy, Alfík a pomocníci z DoooogDragons Kesáč a Keiko. 

ROZPIS DIVIZÍ:


Mistrovství republiky ve flyballu 15.-16. 2018

Minulý víkend jsme se zúčastnili MČR! Náš tým DumbleDogs Slytherin v sestavě Easy, Evelyn, Gerry, Linetka, Ridiček, Exík nastupoval původně jako 4. nejrychlejší, ale bohužel se našim kamarádům z Laviny zranili pejsci ještě před víkendem, tak s Alfou odstoupili. Proto jsme byli nakonec nasazení jako 3. nejrychlejší družstvo a zároveň nejrychlejší družstvo Subdivize C. 

V sobotních Round Robinových bojích jsme sice mohli mít náskok, jelikož jsme byli jediné družstvo z první divize v této subdivizi, ale opak byl pravdou. Jako každý rok se ukázalo, že pejsci mohou chybovat z různých důvodů a stačí, aby si to každý vybral v jiném běhu a najednou jsme měli mnoho bodových ztrát. I přes několik prohraných běhů, puštěných míčků a oběhnutých překážek jsme naší subdivizi díky času 16,88 s vyhráli a postoupili jsme do Mistrovské divize. 

V neděli jsme nastupovali do prvního rozběhu proti Tsunami 1! Nebylo to úplně snadné, ale podařilo se nám zvítězit a vítězství zopakovat i v druhém rozběhu proti The Rebels Hardcore. Druhým vítězstvím jsme si zajistili místo v semifinále a nastoupili jsme do třetího rozběhu proti Hop Trop Prague. I přesto, že jsme měli letos krásně našlápnuto, nastaly zádrhely, které neovlivníme. Linetka se párkrát zadrhla na boxu a tím nás poslala na cestu "odspodu". 

Poslední rozběh jsme nastoupili opět proti The Rebels Hardcore. Tento rozběh jsme prohráli skutečně jen na špatných střídačkách. Snažili jsme se do poslední chvíle, ale neseběhaná sestava nám byla osudnou. 

Jako DumbleDogs "S" jsme skončili na 3. místě a stali jsme se tak 

2. vícemistry Čr ve flyballu pro rok 2018. 

Jsme za náš úspěch moc rádi! Víme, že to mohlo být ještě lepší a to nás moc těší. Děkujeme všem, co na nás mysleli a drželi nám palce.14. 9. 2018 Terezka a Belinka se nám vdaly! DumbleFamily u toho samozřejmě byla přítomna!  

Přejeme Terezce a Zdendovi hodně štěstí do společného života, jsme moc rádi, že je součástí našeho týmu a že jsme tento slavný den mohli být s VÁMI!


Tak už příští víkend - v sobotu v Subdivizi A :) Přijďte nám a ostatním kvalifikovaných českým týmum zafandit do Pesoparku.28. 8. 2018 Tak jsme zpět z naší dlouhé cesty na Světový pohár a EFC 2018

Světový pohár, naše premiéra v hale, se konal ve Francii, jak jsme se již níže zmiňovali. Běhali jsme zde pouze s jedním družstvem, a to se Zmijozelem ve složení Ridiček, Evelyn, Linetka, Gerry, Exík a Charlie. Nebyly to úplně jednoduché závody. Naši pejsci halu a běhání na gumě nikdy neviděli, zaroveň v hale bylo strašné teplo a hluk a zpočátku i organizace celkem vázla, ale nakonec to všichni zvládli nad očekávání. 

V pátek, hned po příjezdu, jsme měli půl hodinku na to, si "terén" vyzkoušet. Zde jsme si v tréninku zaběhli pro nás nečekaný čas 16,40 (s dvěma chybkami 0,01). Pejsci běhali lépe, než jsme doufali i po tak dlouhé a ne úplně příjemné cestě v autě. 

Jelikož se v sobotu běhal Round Robin, věděli jsme, že budeme muset běhat naplno po celý den, kdy nás čekalo 5 náročných rozběhů. Nakonec jsme ale vyhrávali téměř všechny běhy. Prohráli jsme jen jeden jediný. S 28body jsme postoupili do Mistrovské 1. divize. V sobotu jsme prostřídali úplně všechny naše pejsky a všichni se do postupu do nejlepší divize aktivně zapojili. Na neděli jsme však potřebovali pošetřit Linetku, abychom běhali na co nejnižších překážkách. V neděli jsme tak mohli nastoupit v naší zatím nejrychlejší sestavě (Ridiček, Linetka, Evelyn, Exík). V této sestavě jsme dva rozběhy vyhráli a dva rozběhy prohráli. Ty prohrané ale rozhodně nebyli úplně jednoznačné a nikomu jsme vítězství nedali zadarmo. V sobotu v Round Robinu jsme v celkovém součtu skončili jako druzí. V neděli jsme brali krásné 8. místo. 

Byla to pro nás opět nová zkušenost. a ostudu jsme rozhodně neudělali. Skvělé sedmnáctkové a i šestnáckové časy nám do výsledků nepadaly náhodou, ale celkem stabilně. Moc děkujeme českému flyball klubu, že nám umožnil na Světový pohár vyrazit a zúčastnit se ho. I za jeho finanční podporu.

Z Francie jsme vyrazili rovnou do Polských Sopot na EFC. Kam vyrazili krom Zmijozelu i Nebelvírští. Měli jsme běhat v 3. a 6. divizi. Jeli jsme e"S"ka ve složení Linetka, Ridiček, Evelyn, Gerry, Exík a Easy; "G"éčka ve složení Marley, Max, Alfík, Charlie, Dastík a Jaga. 

Zde jsme si jako "S" zaběhli rekord družstva 16,84, "G" 18,92, ale bohužel i přes postup obou družstev na druhý den o divizi výš nám tyto časy nestačily na vítězství, a tak jsme skončili vždy jako poslední v naší divizi. 

"S" tedy celkově skončila jako 10. nejlepší družstvo Evropy a 3. nejlepší české družstvo. 

Přivezli jsme si odtud spoustu zážitků a rozhodně naší cesty nelitujeme. Moc děkujeme Lavině za společnost po celé dny a ostatním za pomoc. Bylo to moc príma a budeme na to moc rádi vzpomínat - i když to tentokrát necinklo. 
Přípravy k odjezdu vrcholí! Už příští týden 17. 8. 2018 nám začíná první veliký závod v Dünkerku ve Francii! Závod se bude konat v hale, takže to pro nás bude úplná novinka. Za Dumbledogs budou závodit Zmijozelové s půjčeným Charliem z Nebelvíru. V sobotu se utkáme v Round Robinu s HT Prague, ale jinak to vypadá, že jsou v naší divizi jediní rychleji nasazení právě oni, takže zkusíme zabojovat, co to půjde. Do mistrovské divize postupuje totiž 10 družstev a my se pokusíme být mezi nimi. 

Jako veliká pomoc s námi jede naše Hanka s Frostym a rodinou, bude nám dělat nabíječku a překladatelku, takže naprostou záchranu! :) 

Hned další víkend 25. 8. začíná v Polských Sopotech ME ve flyballu, na kterém budeme také, ale už i s Nebelvírem. Do Sopot za námi totiž dorazí i Lucka s Míšou. Nebelvírům na dráze pomůžou Laviňáci s Jaggynou, která jim sníží překážky.... a Zmijozelům pomůže naše báječná Easy! Zde jsme se sešli ve 3. divizi s Rebelama. Za to 6. divize, kde startují Nebelvírští je skoro celá česká.... Tak se s tím nějak musíme poprat. 

Myslete na nás, naše auta a naše psy! Budeme to potřebovat.

28.-29. 7. soustředění u Laviny

O víkendu jsme se všichni zúčastnili soustředění před Světovým pohárem a EFC. Na soustřeďku byli i začátečníci Belinka, Frosty a Traicy a naše letos úplná novinka a posila na EFC Easy. Vypadá to, že nás bylo fakt hodně - přijela i družstva Xtreme a Flyvaryors, ale naši tahouni z Nebelvíru opět nebyli v úplné kondici, a tak Ridiček a Linetka neběhali vůbec a Gerrýšek jen tak na očko první rozběhy. Doufejme tedy, že si tuhle nastřádanou energii šetří a za 3 a 4 týdny ji postupně rozbalí.

No běhalo nám to celkem dobře, Easulka má teď ještě šanci něco málo shodit, aby běhala rychleji, ale máme z ní radost.

No- ale kdo dělal obrovskou radost byli naši začouni. Frostyho nej. čas 4,36s, Traicy 4,68s, Bella 4,31s. Takže se určitě máme na co těšit. Chyběl jen Sirius a Jamie, tak uvidíme, jak budou běhat ještě oni, ale určitě to nebudou žádní loudalové. Každý si vyzkoušel jednou běžet v týmu, jinak jsme hlavně chtěli zkoušet dvé dráhy. Pejsci na druhé straně jsou Traicy a Belince úplně fuk. Frostymu tedy ještě ne, ale to se určitě zlepší, protože kdo ho viděl naposledy na velikonočním soustředění, ten ho teď témeř nepoznal a tohle už je taková jeho "cílová rovinka". Je to náš mlaďas  prdlej nejvtipnější.  takže doufejme, že poslední české turnaje klapnou a budou moci vyjet už i Havraspárští! 

Děkujeme Lavině za skvělou příležitost. Večerní grilovačka byla super, tak příště už ve Francii!

Video bude :)


A je to oficiální! Dumbledogs "S" jedou na Mistrovství republiky! :) Kvalifikovali jsme se jako 4. :) Tak nám v září přijeďte fandit.


MED´S TROPHY 23. - 24. 6. 2018

Na tento turnaj jsme měli vyjet již v kompletní závodní sestavě. Akorát bychom to nebyli my, kdyby se pár dní před odjezdem něco neudálo - účast ze zdravotních důvodů musela zrušit Terka a v pátek před turnajem i Lůca. A tak to u nás ze začátku nevypadalo úplně pozitivně, ale nakonec jsme sehnali nabíječe do "G"éček - Vencu a do e"S"ek Monču od Rupáků!  Vyjeli jsme s dvěma družstvy v 5lidech, což chce prostě odvahu! Ale Piráti, kteří od nás opět potřebovali pomáhat formou nabíjení a pouštění Lexíka vyjeli jen ve třech, takže jsme to nakonec spojili a v 8 (ještě holky od FUNatics nám pomáhaly) takže víc než v 8.... No, každopádně se nám nakonec dařilo. 

Když se ráno vydali "G"éčka na první rozběh, trošku nás zamrazilo. Charlie běhal zpátky mimo dráhu..... No, nikdy to nedělal a najednou ani při opravě netrefil překážky.... Nakonec v posledním rozběhu opravil a tak jsme byli celkem napnutí, co bude. Věděli jsme, že s Alfínem bez Charlieho nemáme v divizi žádnou šanci...

V druhém rozběhu jsme běželi na vedlejší dráze a Charlie ani jednou nechyboval. Pro Nebelvír to znamenalo rekord družstva 19,04 (osmnáctka za dveřmi) a první místo v sobotním ST! Zbylé rozběhy jsme ušetřili jednou Maxe a jednou Máju a zaběhal si Alfík. 

"S"ka taky bojovali! Pejsci nám běhali skvěle, Ridiček tu ani jednou nechyboval, což je veliký plus.... škoda jeho a Evelínky obloučků, díky nim se na ně nestřídá úplně snadno, a tak tam sem tam byly hodně dlouhé střídačky -tím pádem jsme přišli o lepší umístění. No, nebudeme to mít v 1. divizi snadné. V sobotu jsme skončili na 4. místě s časem 17,01.

V neděli jsme se (Géčka) s Tsunami a Dragonama vesele probojovali do finále s jedním jediným prohraným během. Do finále na nás zbyli DogDragons 2 naši oblíbení soupeři, kterým jsme podlehli. Jenže jsme předtím ani jednou neprohráli, a tak jsme v opakovaném finále skončili na prvním místě a skóre? 3:0 pro nás. v neděli jsme zaběhli nejlepší čas 19,07, takže opravdu tam ty 18 čekají.... :) 

"S"ka se opět snažili, ale v tak veliké konkurenci jsme první rozběh prohráli 3:1. Pejsci běhali hezky, zaběhli jsme si rekord 16,94 s ! Což nám udělalo velikou radost. Čistý čas psů jsme měli 16,44, což je nádhera. Jen nám chyběla troška štěstí. 

V druhém rozběhu proti Lavině to bylo opravdu těsné, protože při skóre 2:2 se Laviňákům zasekl Rocky na boxu - jenže Linetka opět nevzala míček. :( Takže jsme prohráli a skončili na 4. místě, ale Lavině jsme to určitě nedali zadarmo! Přestože jim moc fandíme, bylo by prima se v 1. divizi probojovat na bednu! Tak snad příště už se zadaří, pejsci se snažili, jak jen mohli, ještě doladit ty jejich páníčky. :D

Turnaj byl skvělý, moc jsme si ho užili a těšíme se zase za rok. 
Naši začátečníci poctivě trénují. Sirius, a Bellinka na boxu, Traicy také - jen s otočkou je třeba jí ještě trošku pomoci. Jamie a Frosťák půjdou na box příště. 

Na videu je i náš Ridiček. Jak poctivě trénuje dráhu. :)


9. -10. 6. DogDragons Cup v Liberci

Na turnaj, který pořádali naši kamarádi z Lukášova, jsme se strašně moc těšili, konal se přeci u nás v Liberci! I když naše šéfová Marcela byla po operaci, a tak jí ještě bolely nožky, Charlie měl rozřízlou tlapku a kulhal a Janča se Štěpou měli jít v sobotu odpoledne na svatbu kamarádům, měli jsme to ale přesto zvládnout. 

Posledních pár dní před turnajem  se Charliemu zahojila nožička, super. Ale onemocněla nám Lůca - nemá kdo pouštět Máju - nevadí, nějak to zvládneme. 

V pátek odpoledne spadla Janča na bruslích, narazila si pozadí a záda.... Ojoj, no nějak to zvládneme. Jenže Evelyn kulhá - hodně. Nebude tedy běhat. No, co kdyby Ridiček vyhýbal?! Raději dáme Alfa do Zmijozelu - Ano, z toho by Moudrý klobouk radost neměl, ale i v Bradavicích si snažili taky pomáhat. :D Takže Alfík startoval za rychlejší tým - navíc s Hančou, pro kterou to byly první závody vůbec. 

V sobotu se nám moc nedařilo, přestože Ridiček běhal, když se to podařilo, moc hezky a rychle, občas dráhu netrefil nebo tam někdo zvládl dát chybičku. No a odpoledne začala bouřka, takže měl problém ještě Gerrýsek.... Náš Nebelvír byl na tom o něco lépe, sice jsme nemohli nikoho ušetřit na neděli, protože byli ve čtyřech, ale zvládali to hezky. Jednou běhal Charlie s Jančou - nic moc, starty jí tedy nesedly. Ale vzhledem k počasí (vedro jako blázen a  pak bouřka) běhali hezké časy, jinak Mája běhal s Kamčou a nabíjela Terezka. V sobotu z toho bylo 3. místo 5. divize, končili jsme dříve, jelikož nám počasí nedovolilo doběhat všechny rozběhy. A naše "S"ka byla tedy 4. v 1. divizi.

V sobotu jedeme domů - a co by se ještě mohlo pokazit? Asi už nic... ale, tak přeci jen -  Linetka kulhá..... :(

V neděli jsme začali běhat v 8 hodin, DumbleDogs "G" vítězí s naprostým přehledem a tím se dostávají do semifinále. Zatímco "S"ka prohrávají s Lavinou v sestavě Ridiček, Gerry, Alf s Hančou a Exík s Liborem. 

Dumbledogs "S" pak ještě prohráli s Rebely, bohužel nám štěstí tento víkend nepřálo. Za to "G"éčka vyhráli 5. divizi bez jediné prohry! Max běhal skvěle měl čas i pod 4,40. Mája pod 4,50. běhalo jim to prostě skvěle. Neojedinělé čisté časy pod 19 s jsou super.

Moc děkuji všem našim začátečníkům, kteří nám celý víkend pomáhali, bylo to skvělý. Hani- s Alfem, Vám to moc slušelo- byli jste skvělí, Nikčo - tvoje vyplňování papírů a hlášení střídaček byl totální nadstandard, Terezko - nabíjíš už jako největší profík! Už se těšíme, až s námi budete na každém turnaji a že se to už blíží!:)

Shrnutí celého turnaje - 1. místo v 5. divizi nám udělalo obrovskou radost. Charlie, Max, Dasty a Marley s nabíječkou Terkou jsou prostě borci! Počasí nám nepřálo a pro naše rychlejší družstvo tomu ani štěstí moc nedalo. Doufejme tedy, že v Plzni budou všichni pejsci i psovodi v pořádku a v plné síle! 

A klobouk dolů před Dragonama! Zvládli jste to skvěle! A doufáme, že vás to neodradí na příští rok! Děkujeme za krásné ceny a za fotku v rámečku na památku. 2.6. 1018 SVATBA

V sobotu byla část Dumbledogs u šťastné události - kdy si naši členové Lůca a Míša slíbili věrnost navěky.  JEJICH den byl moc krásný, počasí jim také vyšlo a hlavně - na svatbě byla spousta pejsků! :D 

Za Dumbledogs byli na místě - kromě nevěsty, ženicha a jejich Máji a Maxe - Janča a Štěpa s Alfíkem, Linetkou a Evelyn! 

Horáčkům přejeme hodně štěstí, lásky a všeho dobrýho! :-* Děkujeme, že jsme u toho mohli být.


Tak máme za sebou poslední trénink před DogDragons Cupem, který se bude konat v Liberci ve Vesci. Divize jsou rozdělené následovně! Takže nás přijďte podpořit, budeme Vás potřebovat. :) 

Na tréninku už nám krásně na box běhala Traicy a Bella. Už jim tam jen přidat pejsky a budou ready, holčičky. Frosty už je poslední krok před boxem. :) Moc jim to jde, šikulkám. Snad naši začouni budou moci vyjet na turnaje koncem léta/začátkem podzimu. 

Ridičkovi to na tréninku šlo, a tak doufáme, že mu to vydrží i přes víkend. 

Fotky od Hanči a Terky z tréninku sem co nevidět přidáme.Nedělní trénink sestříhaný od Sáry :-* Začátečníci jsou moc šikovní, už nepotřebují oplůtek a doufejme, že budou brzy postupně zařazováni do družstev! 

Musíme hrozně pochválit především Frostyho! Jeho pokrok za posledních několik měsíců je úplně báječný. Nebylo to s ním jednoduché, o to větší je radost, jakou z něj a jeho "maminky" Hanči máme!


19.-20. 5. 2018 Libouchec, flyballový turnaj BRIT

Tak v Libouchci jsme si užili především úžasný víkend plný nejen závodění, ale i posezení s přáteli a zábavy v sobotní podvečer. 

Jinak se nám celkem dařilo, s rychlejším družstvem jsme v sobotu skončili na 2. místě v 1. divizi, s nejlepším časem 17,36  - běhali jsme RoundRobin, takže jsme se to "tam" nesnažili cpát za každou cenu, ale chtěli jsme zaběhnout co nejvíce čistých běhů, abychom nasbírali body. No, ale sem-tam nějaká zbytečná chybička ze strany psovodů - i pejsků (Ridiček se nám tu rozhodl obíhat překážky, a tak jsme o několik bodíků přišli), ale to nevadilo. "G"éčka běhali SpeedTrial a v sobotu s časem 19,40 skončili na 1. místě ve 4. divizi. 

V neděli jsme hned chtěli vyzkoušet Ridička, jestli se mu to rozleželo v hlavičce. V tréninku mu naši kamarádi pomáhali, a tak většinou rozhodl pro cestu přes překážky, ale ke konci tréninkového času utěkla Štěpovi Evelyn a běh mu narušila. To nás moc mrzelo, Ridik sice dostal šanci si běh opravit, ale opět si vybral cestu "klikatou" a špatnou. V rozběhu jsme sice vyhráli, a tak postoupili v pavoukovi, ale věděli jsme, že Linetka, která byla týden před turnajem zraněná to celý den neodběhá a Ridička potřebujeme. Následně nám náladu zlepšili Dumbledogs "G", jelikož z prvního místa a ušetření o jeden rozběh postupovali bez jediné prohry! V jednom běhu se dokonce podařilo prolomit mězní čas, 19, 10 - s časem 19,07 - Všichni pejsci běhali na maximum a jelikož už na sebe mají i pěkné střídačky a Štěpánovi starty jsou chvályhodné, běhali opravdu rychle. Max si zaběhl krásných 4,43 (několikrát) Dustík dokonce zaběhl pod 5s! Tudíž jeho osobní rekord je od tohoto víkendu 4,95, což je skvělé. Marley běhal také skvěle a Charlie v neděli zrychlil ze sobotních časů! No, a Tak DumbleDOgs "G" v neděli skončili na 1. místě bez jediné prohry.

No a Dumbledogs "Zmijozel" ? Tak zde jsme to v neděli dopoledne uhádli přesně. Linetka celý den již nezvládla, a přestože by nám v neděli v našem posledním rozběhu stačil jen jeden jediný vyhraný běh ke stříbru, nepodařilo se. Ridiček nastoupit nemohl, nechtěli jsme, aby se naučil chybovat a Linetce 3x vypadl míček od boxu, její bolavá nožička se ozvala v závěru turnaje. Všichni se moc snažili, a tak jsme si odvezli 3. místo z 1.divize s nej časem 17,33s! Evelyn si zaběhla osobní rekord 4,07 a ostatní pejsci běhali také na maximum. Naše nabíječka Terka bojovala, nabíjela, opravovala a zvládala sedět i na místě boxového rozhodčího úplně profesionálně! Počasí vyšlo nádherně, a ty ceny, které nám Lavina za naše výsledky rozdala?! Nevěřili byste :) 

Lavino, děkujeme za krásný turnaj, doufáme, že příští rok se sejdeme zas!

A Dumbledogs?! Jsme nejlepší! ASCENDIO!

O víkendu 19. - 20. 5. 2018 jedeme do Libouchce na turnaj BRIT, který pořádají naši kamarádi z Laviny. Už se moc těšíme .... Bude to poklidný turnaj a Dumble "S" jedou do 1. divize a "G"éčka budete moci vidět ve 4. divizi. Přijeďte se na nás podívat. :)


Víkend 5.-7. 5. 2018 jsme strávili v Žamberku na prvním turnaji sezóny, který pořádal klub HOP TROP z Prahy. Eager´s CUP byl naším prvním turnajem vůbec a nováčci svou premiéru zvládli naprosto profesionálně. DumbleDogs "G" zaběhli v sobotu pěkný čas 19,39 s, a tak do nedělního DE nastupovali z 2. místa. Marley, Max a Dastík běhali úžasně, Alfíček běhal svou klasiku, ale zvláštní pochvalu si zaslouží Charlie, který za víkend udělal jen jednu malou chybičku, a to proto, že měl špatně nabito, takže to vlastně ani nebyla jeho vina. V neděli jsme hned vyhráli první rozběh a už jsme věděli, že jsme nejhůř na 3. místě. Nakonec sem tam nějaká chybička-Dastík vyběhnul z dráhy, Mája už byl ale na dráze, takže dvě chyby.... a následovaly dvě prohry a tudíž 3. místo s nejlepším časem 19,30 s. Pejsci běhali krásně a měli časy nad očekávání.

Se Zmijozelákama jsme odpoledne nastupovali do Speed trialu s ostřílenými zavodníky Linetkou, Gerrym a Exíkem a nováčkem Evelyn a nováčkem na boxu - Terezkou. Hned v prvním rozběhu jsme zaběhli pěkné časy - jeden z nich byl náš nejrychlejší z celého dne 17,01. Pejskům to běhalo skvěle. V dalším rozběhu běžel další nováček Ridiček a stejně tak nám to běhalo parádně. do pondělního DE jsme tedy nastupovali z 1. místa, byli jsme ušetření o jeden rozběh a hned jsme prohráli. Jeden běh nefungoval box, na další běh jsme jej vyměnili, následovala jedna chyba Evelyn a další běh jedna dlouhá střídačka Linetky, a první prohra na světě. V druhém rozběhu nám dvakrát nefungoval box, a tak jsme zůstali na 6. místě s nejlepším časem 17,15 s. Takže do příště BOXůM ZDAR! 

Moc děkujeme všem DumbleDogs, byli jste skvělí, pejsci běhali báječně a na poprvé to bylo víc než jen dobrý. Děkujeme Terce, její premiéra byla psychicky náročná, ale ustála to, děkujeme. Dík patří i HopTropům, turnaj byl super, i počasí absolutně na jedničku. A moc děkujeme Míše a Boříkovi za fotky našich pejsků na dráze.
A divize na Eager´s Cup jsou venku! :) S DumbleDogs "S" (Zmijozel) jedeme do 2. divize a budeme běhat neděle-pondělí 6.-7. 5.  (Linetka, Evelyn, Ridiculus, Gerry a Exík) a DumbleDogs "G" (Nebelvír) jedou do 7. divize (Max, Marley, Dastík, Charlie a Alf) a bojovat budou sobota-neděle 5.-6. 5.

Tak nám držte palce a určitě brzy podáme report. Snad se s tím naši začátečníci poperou statečně.¨Trénujeme, trénujeme! 17. 4. Jsme se zajeli podívat k našim kamarádům "na kopec" do Lukášova. Společný trénink s družstvem DogDragons byl moc fajn. Nejen, že jsme si s nováčky zkusili nové prostředí, ale opět cizí psy a hlavně trénink s pauzou 1 dne - která na turnaji ani nebude. Opět jsme se sešli bez začounů, jen Terka s Belinkou dorazila a Bela běhala už na box! No, je to pěkná rychlokvaška! Učí se strašně rychle, takže věříme, že se na závodní atmosféru podívá již brzy. Charlie trošku zlobil, pouštěl balónky, s čímž jsme už nepočítali, ale nedá se nic dělat a nějak se s tím popasujeme.

Děkujeme Dragonům za skvělou příležitost a zase někdy! Třeba u nás. 


15. 4. Jsme opět vyjeli měřit časy do Libouchce k Lavině. Na tréninku jsme se sešli ještě s družstvem Malenivy, a tak se opět na jednom místě sešlo několik flyballových "šílenců". Trénink byl určený pouze pokročilým, takže naši začátečníci zůstali doma, ale protože bylo málo rukou, tak se nám podařilo vzít s sebou naší skvělou Hanku - jako pouštěčku Alfonse a pomocnici na parkúru. Děkujeme a opět děkujeme i za fotky. Trénink byl super, mockrát děkujeme Lavině za časy a za příležitost si zaběhat někde jinde. Moc si toho vážíme.


30. 3. - 2. 4. Jsme se zúčastnili Velikonočního soustředění pod Bezdězem, které pořádal náš oblíbený flyballový tým Lavina. Bylo to pro nás velice přínosné, protože Evelyn, Charlie a Ridiček už byli zařazeni do závodních družstev. Začátečníci tento skoro závodní hukot zvládli bravurně. Bellinka již běhala celou dráhu na shoot a už ji od "hotové" Bellinky na boxu dělí jen kousíček. Mienka moc neběhala, jelikož trošku pokulhávala a Tracy už také sbírá míček ze shootu. Frostík ukázal, jak umí paničku pozlobit, a tak jsme mu to chtěli utnout a trošku jsme ho psychicky rozladili, ale to nevadí, protože už se opět vrací do svého "normálu" a také dělá pokroky, jen je ještě nevybouřený puberťák. Změřili jsme si i časy našich ostřílených závoďáků. Exík a Gerrýšek překvapili, jelikož jejich časy byly ještě lepší, než časy z loňské sezóny. Za to Linetka bude muset shodit nějaké to kilečko a snad časy z tohoto víkendu nejsou definitivní.

Děkujeme Lavině za úžasnou příležitost zaběhat si s pejsky, které naši ještě neznají, za změřené časy a skvělou společnost. Počasí nám vyšlo skvěle a konečně jsme měli čas se zase lépe poznat. 

Video dodáme později.


Na náš trénink 18. 3. opět dorazila Hanka s Frostíkem i foťákem a udělala hromadu krásných fotek! Je skvělé vidět, jak se naši začátečníci zlepšují. Sezóna se blíží a my se snažíme....:)

Koukněte jaké nádherné fotky nám Hanča udělala.Trénink 4. 3. 2018 jsme připravili na videu. :)


TRÉNINK 25. 2. 2018 

Dneska na šíleně mrazivý trénink kromě klasické základny a Frostíka dorazily ještě začátečnice Mia a Bella. :) Fotky v tomto mrazu dělala naše Hanka!Děkujemee 24. 2. 2018 

Jsme se zúčastnili vyhlášení ankety Kynolog roku, do které jsme byli ještě jako Crazyballs I. nominováni. Večer jsme si moc užili, je fajn se občas obléknout jako "člověk" a přesto být mezi svými (pejskaři). :D TRÉNINK 11. 2. 2018

Dnes na trénink dorazil nováček Frosty s paničkou Hankou. A ÚSTEČÁCI Michal s Lůcou.

A samozřejmě kluci Havlovičtí a Charlie, Alfík a Evelyn s Linetkou.

Pár fotek, které Marcely foťák stíhal. Dnes byl trénink opět na několik hodin a práce až až! :) Ale užitá neděle samozřejmě.


Na trénink 28. 1. dorazily i nováčci. Kříženka staforda a vipeta - Tracy a pšeničný teriér Joe. 

Flyball je začal bavit okamžitě, tak uvidíme, jak moc chytne jejich páníčky. Tracy je úplná tryskomyš a Joe byl velice snaživý a přes překážky to také uměl rozpálit. 

Zbytek našich členů samozřejmě také poctivě trénoval. :) Stále nám na tréninku chyběla Linetka, ale příště už by se snad mohla zúčastnit.  Evelyn a Ridiček už zvládli běhat i současně proti sobě na dvou drahách - i přesto, že jsou na sobě jinak naprosto závislí a samou láskou by se našli i poslepu - když mají flyball, zvládnou oba dva pracovat.

Něco jsme opět nafotili.


Náš druhý letošní trénink jsme i částečně zdokumentovali. Ridiček už dělá otočky s míčkem, Charlie a Evelyn zatím bez něj, ale jsme všichni na dobré cestě. Na tréninku chyběla hárající Linetka, tak doufejme, že to dožene, až "to" bude mít za sebou :) Exík, Gerry, Dastík a Alfík jsou už jako profíci.