Rok 2019

Mistrovství České republiky 2019

7. - 8. 9. 2019 spolupořádali naši kamarádi v Křemýži Mistrovství. Poslední tréninky před mistrovstvím to tedy nebylo úplně slavné, tradičně jsme řešili harakiri se psy, kteří budou moci nebo nebudou moci jet. 

Exík nakonec už může, ale zatím jsou jeho časy nestabilní. Eska si tedy nechají Easy a Exík pomůže Géčkům. Rozběhy v sobotním Round Robinu opět nejsou úplně jednoznačné. Po odběhání poloviny rozběhů se členové jednotlivých družstev shlukují u tabule s předběžnými výsledky a napínavě vyhlížejí rýsující se postupující týmy do Mistrovské divize. Všichni se snaží počítat body a vymýšlet teorie, jak tohle dopadne. Nakonec, po posledním rozběhu dne, se radujeme úplně všichni. Obě Dumbledružstva postoupila mezi 8 nejlepších českých týmů do tzv. Mistrovské divize.eSka dokonce vyhrála svou subdivizi. Jediná špatná zpráva pro nás byla, že první rozběh, který nás ráno čeká zařadí jedno z našich družstev do spodní části pavouka. Mají se totiž utkat Géčka proti eSkům, což komplikuje situaci nejen psovodům, kteří běhají v obou týmech, ale i nabíječům. 

V neděli tedy po prvním rozběhu postupují eSka, ale z vítězství se radovat nemohou, Géčka totiž běhají nejlépe, jak kdy běhala a jsme na ně všichni pyšní. 

EFC 16. -18. 8. 2019 Obbornhofen

Tak a jede se na tu Evropu! Na ME jsme vyrazili v netradičním složení a s půjčenými parťáky z Adrenalinů. Za eSka vyrazili Linetka, Evelyn, Gerry, Ridiček, Easy a půjčený Speedy. Za Géčka Carra, Criss, Frosty, Charlie, Dasty a propůjčená Kesí. Týmy jsme se snažili neposkládat úplně pro srandu králíkům, ale pokoušeli jsme se od začátku července se několikrát sejít na světlech a co nejvíce se seběhat. Jeli jsme totiž na vyšší překážky a po loňské zkušenosti, kdy nám někteří odmítli běhat na 35cm překážkách jsme to museli nacvičit. 

V pátek se nesl ve znamení ST, kdy se měla družstva zařadit do divizí, do kterých opravdu patří. Trávník, na kterém se závody konaly byl fakt mega super a celá organizace byla báječná. Na své si přišli i dvounožci, protože se západem slunce, hned po vyhlášení tomboly, na jejíž účasti závisel počet nasbíraných h*ven od psů a která byla strůjcem nejedné hádky o h*vno, přicházely na řadu opravdu pařící okamžiky, kdy jsme si užívali kapely a DJ až do rána i se členy ostatních družstev. 

Ska nakonec nastupovala do 2. divize a to až v nedělních bězích. Géčka závodila v sobotu 


Výsledek? 3. místo v 2. divizi. Stali jsme se 2. nejlepším českým družstvem na těchto závodech. Byl to prima zážitek, protože jsme běhali na vysokých překážkách a naši svěřenci se s tím báječně popasovali. Nebýt však pomoci z Adrenalinů, jistě by náš výsledek nebyl tak slavný. Moc děkujeme Speedymu, Janče a Kesí s Martínkou za veškerou pomoc nejen na Evropě a Adrenalinům, že jste nám je půjčili. 

turnaj v Pláních u Plzně, aneb rekord už nepatří nám.

Jediný první poprvé pro Carru a letošní premiéra Belči!

Na tento turnaj jsme přišli o Exíka, jeho potíže s ramenem mu podepsaly ortel minimálně na 2 měsíce. Tato nešťastná událost nás donutila vzít Géčkům Easy, a protože na turnaj neměla jet Hanka, půjčili jsme si místo ní Frostyho. Carra totiž jela pomoci Géčkům, ale střídačky jí na tréninku ještě úplně nevoněly a chtěli jsme ji zde jen vyzkoušet před EFC, na které s námi určitě pojede. Strašně mile nás navíc překvapila, když nám na měření ulny oznámili, že bude snižovat na 30! To je bomba.

Nepříznivé počasí však svědčilo o předčasném ukončení turnaje již při ranní prezenci, a tak nám spíš záleželo na tom, jestli a kolik se toho dnes odběhá, zda-li vůbec. Velká část sobotních běhů se však nakonec odběhala, přestože s nějakými pauzami. Géčkům se však nedařilo. Ska si od nich půjčila Easy, startovaly zde nové Belča s Carrou a s Frostym běhal půjčený páníček. Tohle všechno se na výkonu podepsalo a v neděli jsme počítali počet doběhnutých běhů, abychom vůbec měli šanci se zúčastnit MČr. Bylo nám to líto, protože sezónu mělo naše druhé druhé družstvo slušně našlápnutou.

Další zpráva pro eSka - od tohoto víkendu již nejsou držiteli národního rekordu. Flyvaryors zaběhli čas 16,26 s. Moc jim gratulujeme a schválně, kdo a kdy jej opět překoná! :-)

Na turnaji jsme skončili na 2. místě v 1. divizi. Na 7. místě v 2. divizi a na 3. místě v 5. divizi. :) 


A trénink na EFC může začít. Jedeme na kohoutkovou výšku a tak je třeba si oprášit staré zvyky. 

Mistrovství republiky border kolií 2019

25.-26. 2019 Tento víkend jsme závodili v Prostějově na Mistrovství borderek. 

Přesto, že nám víkend nezačal nejlépe, na poslední chvíli s námi nemohla jet Traicy, a tak jsme museli dohlásit Alfíka.... nepokračoval až tak zle. Pejskům to běhalo skvěle, počasí nám přálo, grilování a popíjení (na Moravě by to bez toho ani nešlo) a k tomu vcelku početný hokejový fanklub na jedné terase. 

Zázemí na tomto závodě bylo super, grilované makrely jsme si užili opravdu nadmíru a už teď víme, že se těšíme na případný další ročník turnaje na stejné místo. 

Přestože naše "S"ka byla nasazena z 1. místa v 1. divizi v sobotu jsme ve ST skončili "až" na 2. místě s časem 16,38s. "G"éčka zůstala 5. s časem 17,54s v 2. divizi a e"R"ka 4. v 5. divizi s časem 20,42s.

Na neděli jsme se velikou část noci posilňovali......a ráno jsme to rozbalili. :-) Například eSka v 1. divizi nastoupila s hlavním favoritem Flyvaryors, které jsme nakonec 3:2 porazili! Stejně tak jsme postoupili v souboji s Hop Trop Prague a došli jsme až do finále proti The Rebels HC. Zde jsme zjistili, že Exík už nemůže a rozběh jsme prohráli. :-( Jelikož to byla ale naše první prohra v tento den, do opakovaného finále Exe zastoupil Gerry a The Rebels jsme 3:1 porazili a stali se tak Mistry BCCCZ pro rok 2019. 

Géčka měla premiéru ve druhé divizi a původně jsme si říkali, že tam nemají úplně co dělat, ale to nakonec rozhodně nebyla pravda. Géčka úplně suverénně porážela jeden tým za druhým až do semifinále, kde podlehla Hop Trop Hurricane a pak hned DogDragonům, které v ten den sice jednou porazili, ale v tuto chvíli nás prohra vyřadila z kola ven. 

eRkům ale štěstí úplně nepřálo - to už pár dní před turnajem, kdy jsme zjistili, že jedeme bez snižovače Traicy. V neděli jsme bojovali jako lvi, ale dvě prohry nás dovedly na 6. místo.

DumbleDogs S 1. místo, 1. divize a Mistr BCCCZ pro rok 2019
Ridiček, Linetka, Evelyn, Gerry a Ex

DumbleDogs G 3. místo, 2. divize
Frosty, Charlie, Easy, Eddie a Crissáček

DumbleDogs R ve velkém oslabení 6. místo, 5. divize
Max, Marley, Sophie, Dastík a Alf

🤟tak příště zas v Plzni🍀

O pohár Mukařovského psa 2019

18. 5. se při velké psí akci Mukařovský pes konal menší flyballový turnaj pod taktovkou týmů Rebels. Jelikož se o turnaji rozhodlo až letos a mnoho pejskařů má naplánovaný celý rok již před ukončením toho předchozího, tak se turnaje mohlo zúčastnit jen pár DumbleLidí. Marcela se svými pejsky byla již přihlášená na závody ve frisbee a Ústečtí ve stejný den pořádali UŠTĚKaný běh u nich "doma". 

Na turnaj jsme vyjeli za Dumbledogs S ve složení: Easy - Kamil, Janička - Linetka, Štěpa - Evelyn, Hanča - Frosty a Ivanka s Crissulou a Domčou, který nám nabíjel. Míčky nám sbíraly Elinka s Kamčou. Na poslední chvíli tedy jel závodit i Charlie se Štěpou za tým Adrenalin Flyers, kteří potřebovali ještě jednoho psa.

 Celé dopoledne se běhal Round robin, na který už jsme dlouho nikde nenarazili a Hanča s Ivkou si to alespoň mohly vyzkoušet. Stejně tak měl Kamil premiéru na startu a ještě k tomu s Easy. Zhostili se toho náramně, starty měli skvělé a Easy běhala zase o něco rychleji, než v Žamberku. Měli jsme tedy pár sestav na různé kombinace, ale opět jen s jednou snižovačkou - Líňou, a tak pejsci museli občas běhat na vysokých překážkách. Z dopoledního RR z toho bylo 2. místo s nejlepším časem 17,26. Odpoledne už toho měli pejsci dost, rozběhy šly strašně rychle po sobě, a přestože pořadatelé dávali pauzy navíc, aby měli psíčci i páníčci chvilku na odpočinek, dokonce se běhalo vše jen na dva vítězné běhy! Ale dusno a časté opakování běhů našim pejskům nesvědčilo. 

Skončili jsme na 2. místě v 1. divizi s nej. časem 17, 49 s. Byl to super den, DumblePsi A DumbleLidi opět nezklamali a snažili se do poslední chvilky. 

Závěrem celé velké psí akce byl Vělký psí karneval, tak se pár našich členů na vyhlášení převléklo do masek a můžeme na sebe být pyšní, jsme prostě odvážní Bradavičtí školáci (hlavně díky Hanče a Frostymu, že jejich maska byla i tématická a moc jim to slušelo - Frostymu a Harry Potterovi kříženému s Hermionou :D )

Tak za týden Na M BCCCZ! 

Eager´s CUP 2019 v Žamberku

Letošní sezónu standardně zahájil mezinárodní turnaj pořádaný pražským klubem HOP TROP v Žamberku. Naše družstva vyjížděla do 1., 4. a 9. divize. Přihlášených družstev bylo opravdu požehnaně, a tak jsme se trošku báli, že domů přijedeme na přelomu víkendu a nového týdne. Hlavním cílem bylo si to užít, na čemž bylo vcelku závislé to, zda jsme naše družstva přihlásili se správnými časy do těch správných divizí. Dále jsme si přáli zaběhnout co nejhezčí časy, abychom se na další turnaj zařadili do co nejrychlejších divizí dle možností našich družstev.

Sobotní Speed trial jsme začali vždy nejrychlejšími možnými sestavami. Kromě e"R"ek, kde jsme tušili, že nejlépe poběžíme s Maxíkem a nechtěli jsme ho hned pouštět na nízké překážky se Sophií.

Ve všech divizích se to tak nějak neustále "brejkovalo" nebo družstva sbírala NTčka díky prolomeným čistým časům.... "R"ka ale nakonec zaběhla právě s Maxem čas 20,04, a tak do nedělních běhů nastupovala z 2. místa.

"G"éčka zatím nejsou úplně seběhaná, jsou tam pejsci, na které se ještě nemůže úplně střídat nebo oni nezvládnou těsně střídat na někoho, ale čisté časy jsou tam víc, než jen příznivé. Všichni jsou dost rychlí na to, aby mohli zaskakovat ve Zmijozelu nebo aby v průběhu sezóny byli vyměnění za nějakého pomalejší pejska z nejrychlejšího týmu. S časem 17,72 s, což je rekord družstva, nastupují do nedělních rozběhů z 1. místa 4. divize.

"S"kům se první rozběhy příliš nedařilo. Když jsme se koukli na čisté časy, vypadalo to skvěle, Ridiček zrychluje, Evelyn svoje časy z loňska, super. Linetka rychlejší, než minulý rok.... Jen si tam vždy někdo pustil chybku nebo se něco odehrálo na boxu. Začínáme mít strach, že jsme bez času. 2. rozběh jsme si sice něco zaběhli.... ale ve 3. rozběhu jsme si konečně zaběhli rekord družstva 16, 58 s a dostáváme se tak na 4. místo sobotního ST. (2. nej. české družstvo)

Na neděli si potřebujeme pořádně odpočinout. Od této sezóny je drobná změna v pravidlech - v neděli už nesmí nikdo pokazit start, běží se pak dál a je to chyba. Vysvětlujeme to všem, kdo mají svou premiéru u večerní grilovačky.

V neděli jsme hned začali výhrou e"R"ek. Super, havrásparu to složení pejsků sedlo.

Další rozběh čekal e"S"ka, která první běh porazila na čas pražský tým Rebels, a pak další 3 prohrála - jeden na chybách a 2 na dlouhých střídačkách. 

Další rozběh jsme nastupovali s Varákama - současným nejrychlejším českým týmem. Zde se podařilo téměř nemožné a hned první běh, před kterým jsme si tak nějak řekli, že si jdeme poslední rozběh užít, spadl z nás stres, Kamil dal OK, Ridiček a Exík svůj nejrychlejší čas víkendu a najednou naše družstvo doběhlo rychleji, než soupeř. Když se na světlech rozsvítil čas 16, 28 s, tak jsme se radovali - za rekord družstva a za vítězný běh, ale když se po měření uznal nový český rekord, který 3 roky už nikdo nezlepšil. Bylo to najednou naše malé - velké vítězství a následná prohra už nám nemohla náladu zkazit.

Přestože pravděpodobně nebudeme držiteli rekordu na dlouhý čas - protože všichni tušíme, kdo jej brzy zlepší a my jim moc fandíme! Jsme rádi, že jsme to dokázali právě my. Ve složení Ridiček, Linetka, Evelyn a Exík. :) .... a nakonec z toho všeho bylo 6. místo v 1. divizi!

"G"éčkům se v neděli vůbec nedařilo. Prostě jim štěstí nepřálo a v tomto družstvu bude třeba se pořádně seběhat, ale čisté časy opravdu potvrzují, že ani "G"éčka nebudou žádní loudalové. 6. místo ve 4. divizi!

"R"ka se nakonec probojovala až do finále, kde jsme nasadili prvně toho Maxíka na nízké překážky, byla z toho prohra za prolomený čistý čas. Co se dá dělat, příští turnaj bude vše jinak. Traicy běhala daleko lépe, než na soustředění, Sophie zrychlila všechny pejsky. Dastík už měl několik časů pod 5 s.  

Do opakovaného finále jsme nastupovali bez Traicy, protože už bylo vidět, že toho má celkem dost a byli bychom neradi, kdybychom si ji pokazili, protože celý víkend dělala otočky víc, než jen hezký a navíc běhala přes překážky tam i zpět, tak jak se sluší a patří!

To finále jsme vyhráli! Takže e"R"ka zachránila naši čest a brala zlato v 9. divizi. 

Rádi bychom poděkovali Lavině za  přípravu na sezónu, se kterou nám opět pomohli a azyl na chaloupce u lesa - ještě jednou se omlouváme za komplikace, které jsme zavinili. Děkujeme Varům, že nás tak krásně vyhecovali a gratulujeme jim k jejich umístění. Jste prostě megakrutopřísný. 

A děkujeme Běhejsepsem za Mamuta, protože celý víkend držel naše pejsky plné energie. Běhají nám na něm krásně- starci jako za mlada a mlaďoši nám na něm podávají stabilní výkony. 

A poslední díky patřím všem DUMBLEpsům a DUMBLElidem za skvělej víkend! Už se těsíme na další. A víte co?! Cíl jsme splnili. Ska a Géčka si zaběhli rekordy,  eRka to příště ještě čeká. 


Soustředění před sezónou

Letos, stejně jako minulý rok, jsme se před zahájením sezóny vydali na soustředění, které svolalo naše oblíbené družstvo, kamarádi z Laviny. Předem jsme si říkali, že pejsky v družstvech budeme muset nějak přeházet, abychom v sezóně běhali podle našich nejlepších možností a těšili jsme se až po zimní pauze oficiálně změříme všechny naše závodníky na EJS. 

Soustředění se konalo nedaleko Plzně a nakonec se na něm sešla ještě družstva FUNatics a Flyvaryors - stejně jako minulý rok. Varům to letos bude běhat náramně, byla radost se na ně koukat. Letos od nich určitě padne nějaký rekord, mají fakt našlápnuto. Naši pejsci taky mile překvapili, tedy alespoň většina. Spoustě to běhá o něco lépe, než loni-od někoho jsme zase čekali víc, ale myslíme si, že se to na turnajích brzy změní a atmosféra pejsky vyhecuje. 

Hlavním cílem bylo vymyslet čas na Eager´s CUP a sestavit družstva. To se nám podařilo. Dokonce jsme zažili pár zábavných večerů, popili jsme, pojedli jsme, pobavili jsme se a snad jsme i něco málo natrénovali. 

A jak to tedy bude vypadat?

Zmijozel - Linetka, Evelyn, Gerry, Exík, Ridiček

Nebelvír - Frosty, Easy, Criss, Charlie, Eddie, (Bella)

Havraspár - Marley, Max, Sophie, Dastík, Traicy a Alf

Nováčkovští psovodi už krásně zvládají OKáčka nebo starty nebo zkrátka to, co jejich pejsci potřebují. Máme z toho obrovskou radost. Letošní sezóna bude ještě lepší, než ta minulá. :-)

mimochodem - Carra už běhá na box a Polee už bere míček ze shootu. Očekáváme Carry brzké zařazení do závodní atmošky.

Jo a někdo ze soustřeďka odešel po jedný nebo spíš po třech - Štěpa si v zápalu boje s Charliem na dráze jaksi zdemoloval nožku.... Snad bude brzy fit, protože tohodle kulišáka by jen tak nikdo jiný nezkrotil.


Turnaj dvojic a začátečníků 2019, Krupka

Tak jsme si zajeli do Krupky na 1. turnaj sezóny. No, jednalo se o neoficiální turnaj dvojic - pro začínající pejsky nebo pro veterány - pejsky starší 8let. My zatím nemáme žádné nováčky připravené, ale za DumbleDogs chtěli vyrazit veteránská dvojice Alf-Linetka. Tato dvojice si měla zopakovat svůj velký začátek před 8lety na podobném turnaji. Bohužel nám to Alfíkovo zranění zkomplikovalo, a tak ho v roli závodníka nahradil druhý veterán z družstva - Gerry. 

DumbleCintrons se mezi veterány probojovali až do finále a svou veteránskou divizi zvítězili s časem 8,35 s. Je pravda, že narozdíl od věku - podle časů - mezi úplné  veterány ještě nepatří a snad ještě dlouho nebudou, potřebujeme je totiž do našich družstev, která se již připravují na řádné oficiální turnaje. 

Rok 2018


Kynolog roku 2018

Tak ještě jedno milé překvapení z roku 2018 - byli jsme porotou nominováni do ankety Kynolog roku 2018, kam bylo nominováno pouze 5 nejlepších týmů z každého kynologického odvětví.

Pokud byste chtěli, můžete pro nás hlasovat v anketě nejsypatičtějších, jsme tam jako Dumbledogs "S" (Zmijozelští).

https://www.kynologroku.cz/soutez/hlasovani

No a nyní už se budeme soustředit na pokračování našeho příběhu v roce 2019.

Děkujeme všem za podporu v roce 2018, my jsme vše oslavili výletem na Javorník!


Letos jsme neměli úplně jednoduchý začátek - okolo skládání družstev, lidí, trénování spousty nových pejsků (kteří jsou více, než jen dobří), přeučování starších psů na nový box, ale přes tohle všechno jsme se hned druhým turnajem sezóny dostali do 1. divize, kde jsme měli pár úspěchů a zároveň jsme běhali pěkné časy - stabilně, ne jen náhodou. Umístili se na 3. místě na MČr.

"G"éčkům se dařilo si na každém turnaji zaběhnout rekord družstva a kromě EFC byli všude na bedně a několikrát první. 

Tím, že jsme se jako Dumbledogs "G" posunuli téměř o 3 sekundy, jsme se pošoupli i v celoročním Fitmin poháru a umístili jsme se na 3. místě ve 3. divizi

Díky všem Dumbledogs i DumblePeople za celou sezónu 2018, ta příští bude ještě lepší. Budějckej Extreme 13. - 14. 10.  pro nás, stejně jako v předchozích letech, začal už pátkem, kdy jsme se společně ubytovali (tentokrát v Laviňáckém domečku) v Budějovicích. Na tento turnaj kromě začátečníků -Siriuse a Belami, jejichž to byl už druhý turnaj, vyjel i Frosty, který na křupkách neběhal, protože na to ještě neměl věk. Nebudeme vám lhát, ale z něho jsme měli ten největší strach, je to frajer co valí neuvěřitelnou rychlostí, ale zároveň je mu celkem jedno, koho a co vezme s sebou. :D

Dragoni ani Lavina nám už nemohli vypomoci žádným čtyřnohým závodníkem, tak jsme si museli poradit. "S"ka jela do 1. divize (Linetka, Evelyn, Gerry, Ridiček a Exík), "G"éčka do 4. divize (Belinka, Charlie, Max, Marley a Easy) a e"R"ka  do 7. divize (Frosty, Dastík, Eddie, Sirius a Alf).

Celkově byl poslední turnaj sezóny v Budějovicích super - co se týče organizace, navíc vyšlo krásné počasí a vlastně obecně to bylo bez chybičky. Jenom - 3 družstva jsou už opravdu moc, pokud v každém nějak aktivně fungujete, do toho máme jako DumbleDogs 3 startovní rozhodčí a prostě si z celého toho spěchu nepamatuji téměř nic. 

To, co pro nás bylo nejpodstatnější - začouni běhají skvěle - Sirius ani jedna chyba, Frosty? Prostě bomba, sice čuměl na psy vedle, ale Hanka ho zvládala chytat s přehledem, oba kluci běhali rychlé časy, prostě super. Jen půjčený Eddie s Lůcou - byl pouze na jednom tréninku před turnajem a bohužel se nešťastně srazil se Siriusem. Přestože to vypadalo, že se ni moc vážného nestalo, tak Eddie ztratil jistotu na dráze a v závodě začal vyhýbat. Vyhýbat začal i Dastík a prostě celkově toto družstvo nebylo seběhané tak, jak bychom chtěli. Pozitivní je, že víme, že Sirius a Frosty jsou zcela jistě připraveni na příští sezónu a jakože oba měli na 27, 5cm překážkách časy pod 4, 20, což je prima. 

"S"ka také vypadli celkem brzy, i když jsme rozhodně neběhali špatně. v ST čas 16,84 a v DE 16,6s, skončili jsme na 5. místě v 1. divizi. 

"G"éčka ale makali a výměna Easy s Dastíkem přinesla své ovoce. S časem 17,77 jsme nastupovali z 1. místa a v DE zaběhli opět 17,77. Bez jediné prohry jsme tuto 4. divizi vyhráli. 

Příští rok se posuneme jistě o kus dál, doufejme, že všichni přežijeme zimní pauzu ve zdraví a v květnu naskočíme do našeho rozjetého vlaku.

 


28.-29. 9. kŘUPky na břehu pořádané týmem RUP u Litomyšle byly již níže zmíněnou premiérou pro naši Havraspárskou kolej. Přestože se opět vyskytly překážky, se kterými jsme se museli na poslední chvíli poprat jako opravdoví kouzelníci, dali jsme to! V předvečer první části turnaje jsme díky rvačce ještě na domácí mudlovské půdě přišli o Traicy, velikou pomocnici pro Havraspár. Moudrý klobouk tedy udělal vcelku brutální rošádu a místo Traicy šla do e"R"ek Easy, místo Easy do "G"éček Gerry a "S"ka měla naštěstí půjčenou Lízu od Laviny, jinak bychom si asi moc nezazávodili. Každopádně právě i o tom flyball je a každá taková zkouška tým posílí. Nikča byla smutná, že si premiéru s Traicy zatím nedají, tak si ji střihla s Alfem, který je už prostě ostřílený borec a zvládá běhat s kýmkoliv. 

 Hned po prezenci, kdy jsme měli pocit, že jsme už "za vodou", protože jsme takhle prostřídali psiska, nás čekal první rozběh. "R" v sestavě Easy, Alf a skvělí pujčení Keiko s Kesáčem - to jsou naši kamarádi - Norští Ostrohřbetí DRAGONI a premiéra Siriuse! Sirius nám na tréninku nikdy nevybíhal, no najednou toho bylo na něj nějak moc a přes překážky tam letěl jako vítr, ale zpátky chtěl být ještě rychlejší a bral to kolem. Sára to zpočátku nesla skvěle, ale postupně- jak už to bývá, byla smutná a příliš mu nevěřila. Časy se vyběhaly více-méně bez Siriuse a nezbylo nám, než doufat, že to druhý den bude lepší. Prostě poprvé to skoro nikdy není dobrý - to asi všichni víme! :D e"R"ka končí na 4. místě s časem 20,44 s.

Další premiéra čekala Terezku s Belinkou v "G"éčkách. Belinka měla letos hodně natrénováno a bylo to znát. Navíc jedno milé překvapení - snižuje na 30cm překážky! Její stabilní časy kolem 4, 50 na její výšce byly super. "G"éčka (Charlie, Belami, Max, Marley a Dastík) naprosto profesionálně se zařazeným nováčkem a hůlkami v kapsách končí v Round Robinu na 1. místě s nejlepším časem 18,87.  

Zmijozel nastupoval s půjčenou profesionálkou do 1. divize. Těší nás, že i bez Lízy bychom se v pátek umístili ve ST na 1. místě. Pejsci nám běhali skvěle, přestože už se nám letos zdáli celkem unavení, tak seběhanost a klid v týmu byl opravdu znát. 

SOBOTA?! na Double Elimination se nám krásně vyspal Sirius, který najednou běhal jako starej mazák! Prostě klasickej Tichošlápek, no! :D Tady si neodpustím poznámku - Kačce, té profi flyballačce co cvičí s draky, nebylo v pátek dobře, a tak s Kesáčem běhal páníček Honza. Na sobotu byla naše obří přání vyslyšena, Kačce se udělalo lépe a vzala Kesáče na první rozběh ("R"ka viděla naposledy na tréninku v Liberci). Najednou vidí Alfa v Nikči rukách, mě s Easy a po tréninkovém čase, těsně před odmávnutím běhu říká "počkej, v tomhle týmu neběháme, co to je za psy a za lidi?!" mně to přijde do teď strašně vtipný, protože se odmávl běh, starťák jí řekl, že běží druhá - nic víc - a ona dala střidačku ok. Na Easy, na kterou nikdy neběžela .... tak takhle poznáte profi flyballového psovoda.

Každopádně "R"ka se díky Siriusovi, který bojoval a vyhrál sám nad sebou a panička si mohla užít konečně tu pravou radost z flyballu. Díky Keiko, která to vždycky, když už Sirius nemohl zastala za něho, díky Kesáčovi a jeho profi vedení. Díky tomu, že Alfík umí běhat s kýmkoliv a Díky Easy, která je prostě rychlovka. Umístili na 3. místě v 5. divizi! Děkujeme Dragonům za obří pomoc, jste fakt borci. 

"G"éčka šla z prvního místa a dařilo se jim do chvíle, než Charlie objevil pána s mládětem na zádech, to ho vyděsilo natolik, že v daném rozběhu zpomalil o více než vteřinu, a tak šli odspodu. Nakonec se podařilo ještě vyhrát jeden rozběh, ale punkáči z Prahy  nás vyklepli ve finále. Nezbývá, než doufat, že to byl Charlikův jen momentální zkrat. Pouštěl na Maxe míčky a i přesto, že tu následoval běh plný oprav, nepodařilo se nám opravit dříve. 2. místo ve 4. divizi je ale super výsledek.

No a poslední družstvo, které také nastupovalo z prvního místa bojovalo o 106! Pepa s Lízou nám moc pomohli, za to opravdu děkujeme, je vidět, že našim pejskům se na 27,5cm běhá víc než dobře. Každopádně nám chtěl pomoci s jedinou podmínkou, že Líza běhá poslední a neopravuje se na ní na těsno, kvůli srážkám z minulosti. No, i zde nastal opravdu dramatický okamžik, na který nikdo z nás ani z Laviňáků nezapomene. Exík na Lízu opravil se střídačkou 0,20 a zadrženým dechem nás všech. Naštěstí se nic nestalo, Pepa nám snad už odpustil a běh jsme co?! Vyhráli! No, proti Rebelům jsme nastoupili na finále bez Lízy, ale Exík a Linetka už byli opravdu unavení, Evelyn pustila tenisovou trofej a byla z toho prohra. Do opakovaného finále jsme nastoupili bez Exíka  a vyhráli jsme 3:0, bylo z toho 1. místo v 1. divizi

Díky moc Pepo, díky moc Lavino! Díky Dragoni! Moc si vážíme vaší pomoci, díky vám si mohli závodní atmosféru vyzkoušet i začátečníci a navíc všechna naše družstva skončila na bedně! 


Tak letos ještě jednou a naposledy - za 14 dní v Budějkách! 

Zmijozel, Nebelvír i Havraspár pohromadě
Zmijozel, Nebelvír i Havraspár pohromadě

 


Tak a předposlední turnaj letošní sezóny - kŘUPky na břehu v Litomyšli budou zároveň prvním turnajem pro naše nové družstvo Havraspár. Uvidíme jak si s tím poradí Sirius, Traicy, Alfík a pomocníci z DoooogDragons Kesáč a Keiko. 

ROZPIS DIVIZÍ:


Mistrovství republiky ve flyballu 15.-16. 2018

Minulý víkend jsme se zúčastnili MČR! Náš tým DumbleDogs Slytherin v sestavě Easy, Evelyn, Gerry, Linetka, Ridiček, Exík nastupoval původně jako 4. nejrychlejší, ale bohužel se našim kamarádům z Laviny zranili pejsci ještě před víkendem, tak s Alfou odstoupili. Proto jsme byli nakonec nasazení jako 3. nejrychlejší družstvo a zároveň nejrychlejší družstvo Subdivize C. 

V sobotních Round Robinových bojích jsme sice mohli mít náskok, jelikož jsme byli jediné družstvo z první divize v této subdivizi, ale opak byl pravdou. Jako každý rok se ukázalo, že pejsci mohou chybovat z různých důvodů a stačí, aby si to každý vybral v jiném běhu a najednou jsme měli mnoho bodových ztrát. I přes několik prohraných běhů, puštěných míčků a oběhnutých překážek jsme naší subdivizi díky času 16,88 s vyhráli a postoupili jsme do Mistrovské divize. 

V neděli jsme nastupovali do prvního rozběhu proti Tsunami 1! Nebylo to úplně snadné, ale podařilo se nám zvítězit a vítězství zopakovat i v druhém rozběhu proti The Rebels Hardcore. Druhým vítězstvím jsme si zajistili místo v semifinále a nastoupili jsme do třetího rozběhu proti Hop Trop Prague. I přesto, že jsme měli letos krásně našlápnuto, nastaly zádrhely, které neovlivníme. Linetka se párkrát zadrhla na boxu a tím nás poslala na cestu "odspodu". 

Poslední rozběh jsme nastoupili opět proti The Rebels Hardcore. Tento rozběh jsme prohráli skutečně jen na špatných střídačkách. Snažili jsme se do poslední chvíle, ale neseběhaná sestava nám byla osudnou. 

Jako DumbleDogs "S" jsme skončili na 3. místě a stali jsme se tak 

2. vícemistry Čr ve flyballu pro rok 2018. 

Jsme za náš úspěch moc rádi! Víme, že to mohlo být ještě lepší a to nás moc těší. Děkujeme všem, co na nás mysleli a drželi nám palce.14. 9. 2018 Terezka a Belinka se nám vdaly! DumbleFamily u toho samozřejmě byla přítomna!  

Přejeme Terezce a Zdendovi hodně štěstí do společného života, jsme moc rádi, že je součástí našeho týmu a že jsme tento slavný den mohli být s VÁMI!


Tak už příští víkend - v sobotu v Subdivizi A :) Přijďte nám a ostatním kvalifikovaných českým týmum zafandit do Pesoparku.28. 8. 2018 Tak jsme zpět z naší dlouhé cesty na Světový pohár a EFC 2018

Světový pohár, naše premiéra v hale, se konal ve Francii, jak jsme se již níže zmiňovali. Běhali jsme zde pouze s jedním družstvem, a to se Zmijozelem ve složení Ridiček, Evelyn, Linetka, Gerry, Exík a Charlie. Nebyly to úplně jednoduché závody. Naši pejsci halu a běhání na gumě nikdy neviděli, zaroveň v hale bylo strašné teplo a hluk a zpočátku i organizace celkem vázla, ale nakonec to všichni zvládli nad očekávání. 

V pátek, hned po příjezdu, jsme měli půl hodinku na to, si "terén" vyzkoušet. Zde jsme si v tréninku zaběhli pro nás nečekaný čas 16,40 (s dvěma chybkami 0,01). Pejsci běhali lépe, než jsme doufali i po tak dlouhé a ne úplně příjemné cestě v autě. 

Jelikož se v sobotu běhal Round Robin, věděli jsme, že budeme muset běhat naplno po celý den, kdy nás čekalo 5 náročných rozběhů. Nakonec jsme ale vyhrávali téměř všechny běhy. Prohráli jsme jen jeden jediný. S 28body jsme postoupili do Mistrovské 1. divize. V sobotu jsme prostřídali úplně všechny naše pejsky a všichni se do postupu do nejlepší divize aktivně zapojili. Na neděli jsme však potřebovali pošetřit Linetku, abychom běhali na co nejnižších překážkách. V neděli jsme tak mohli nastoupit v naší zatím nejrychlejší sestavě (Ridiček, Linetka, Evelyn, Exík). V této sestavě jsme dva rozběhy vyhráli a dva rozběhy prohráli. Ty prohrané ale rozhodně nebyli úplně jednoznačné a nikomu jsme vítězství nedali zadarmo. V sobotu v Round Robinu jsme v celkovém součtu skončili jako druzí. V neděli jsme brali krásné 8. místo. 

Byla to pro nás opět nová zkušenost. a ostudu jsme rozhodně neudělali. Skvělé sedmnáctkové a i šestnáckové časy nám do výsledků nepadaly náhodou, ale celkem stabilně. Moc děkujeme českému flyball klubu, že nám umožnil na Světový pohár vyrazit a zúčastnit se ho. I za jeho finanční podporu.

Z Francie jsme vyrazili rovnou do Polských Sopot na EFC. Kam vyrazili krom Zmijozelu i Nebelvírští. Měli jsme běhat v 3. a 6. divizi. Jeli jsme e"S"ka ve složení Linetka, Ridiček, Evelyn, Gerry, Exík a Easy; "G"éčka ve složení Marley, Max, Alfík, Charlie, Dastík a Jaga. 

Zde jsme si jako "S" zaběhli rekord družstva 16,84, "G" 18,92, ale bohužel i přes postup obou družstev na druhý den o divizi výš nám tyto časy nestačily na vítězství, a tak jsme skončili vždy jako poslední v naší divizi. 

"S" tedy celkově skončila jako 10. nejlepší družstvo Evropy a 3. nejlepší české družstvo. 

Přivezli jsme si odtud spoustu zážitků a rozhodně naší cesty nelitujeme. Moc děkujeme Lavině za společnost po celé dny a ostatním za pomoc. Bylo to moc príma a budeme na to moc rádi vzpomínat - i když to tentokrát necinklo. 
Přípravy k odjezdu vrcholí! Už příští týden 17. 8. 2018 nám začíná první veliký závod v Dünkerku ve Francii! Závod se bude konat v hale, takže to pro nás bude úplná novinka. Za Dumbledogs budou závodit Zmijozelové s půjčeným Charliem z Nebelvíru. V sobotu se utkáme v Round Robinu s HT Prague, ale jinak to vypadá, že jsou v naší divizi jediní rychleji nasazení právě oni, takže zkusíme zabojovat, co to půjde. Do mistrovské divize postupuje totiž 10 družstev a my se pokusíme být mezi nimi. 

Jako veliká pomoc s námi jede naše Hanka s Frostym a rodinou, bude nám dělat nabíječku a překladatelku, takže naprostou záchranu! :) 

Hned další víkend 25. 8. začíná v Polských Sopotech ME ve flyballu, na kterém budeme také, ale už i s Nebelvírem. Do Sopot za námi totiž dorazí i Lucka s Míšou. Nebelvírům na dráze pomůžou Laviňáci s Jaggynou, která jim sníží překážky.... a Zmijozelům pomůže naše báječná Easy! Zde jsme se sešli ve 3. divizi s Rebelama. Za to 6. divize, kde startují Nebelvírští je skoro celá česká.... Tak se s tím nějak musíme poprat. 

Myslete na nás, naše auta a naše psy! Budeme to potřebovat.

28.-29. 7. soustředění u Laviny

O víkendu jsme se všichni zúčastnili soustředění před Světovým pohárem a EFC. Na soustřeďku byli i začátečníci Belinka, Frosty a Traicy a naše letos úplná novinka a posila na EFC Easy. Vypadá to, že nás bylo fakt hodně - přijela i družstva Xtreme a Flyvaryors, ale naši tahouni z Nebelvíru opět nebyli v úplné kondici, a tak Ridiček a Linetka neběhali vůbec a Gerrýšek jen tak na očko první rozběhy. Doufejme tedy, že si tuhle nastřádanou energii šetří a za 3 a 4 týdny ji postupně rozbalí.

No běhalo nám to celkem dobře, Easulka má teď ještě šanci něco málo shodit, aby běhala rychleji, ale máme z ní radost.

No- ale kdo dělal obrovskou radost byli naši začouni. Frostyho nej. čas 4,36s, Traicy 4,68s, Bella 4,31s. Takže se určitě máme na co těšit. Chyběl jen Sirius a Jamie, tak uvidíme, jak budou běhat ještě oni, ale určitě to nebudou žádní loudalové. Každý si vyzkoušel jednou běžet v týmu, jinak jsme hlavně chtěli zkoušet dvé dráhy. Pejsci na druhé straně jsou Traicy a Belince úplně fuk. Frostymu tedy ještě ne, ale to se určitě zlepší, protože kdo ho viděl naposledy na velikonočním soustředění, ten ho teď témeř nepoznal a tohle už je taková jeho "cílová rovinka". Je to náš mlaďas  prdlej nejvtipnější.  takže doufejme, že poslední české turnaje klapnou a budou moci vyjet už i Havraspárští! 

Děkujeme Lavině za skvělou příležitost. Večerní grilovačka byla super, tak příště už ve Francii!

Video bude :)


A je to oficiální! Dumbledogs "S" jedou na Mistrovství republiky! :) Kvalifikovali jsme se jako 4. :) Tak nám v září přijeďte fandit.


MED´S TROPHY 23. - 24. 6. 2018

Na tento turnaj jsme měli vyjet již v kompletní závodní sestavě. Akorát bychom to nebyli my, kdyby se pár dní před odjezdem něco neudálo - účast ze zdravotních důvodů musela zrušit Terka a v pátek před turnajem i Lůca. A tak to u nás ze začátku nevypadalo úplně pozitivně, ale nakonec jsme sehnali nabíječe do "G"éček - Vencu a do e"S"ek Monču od Rupáků!  Vyjeli jsme s dvěma družstvy v 5lidech, což chce prostě odvahu! Ale Piráti, kteří od nás opět potřebovali pomáhat formou nabíjení a pouštění Lexíka vyjeli jen ve třech, takže jsme to nakonec spojili a v 8 (ještě holky od FUNatics nám pomáhaly) takže víc než v 8.... No, každopádně se nám nakonec dařilo. 

Když se ráno vydali "G"éčka na první rozběh, trošku nás zamrazilo. Charlie běhal zpátky mimo dráhu..... No, nikdy to nedělal a najednou ani při opravě netrefil překážky.... Nakonec v posledním rozběhu opravil a tak jsme byli celkem napnutí, co bude. Věděli jsme, že s Alfínem bez Charlieho nemáme v divizi žádnou šanci...

V druhém rozběhu jsme běželi na vedlejší dráze a Charlie ani jednou nechyboval. Pro Nebelvír to znamenalo rekord družstva 19,04 (osmnáctka za dveřmi) a první místo v sobotním ST! Zbylé rozběhy jsme ušetřili jednou Maxe a jednou Máju a zaběhal si Alfík. 

"S"ka taky bojovali! Pejsci nám běhali skvěle, Ridiček tu ani jednou nechyboval, což je veliký plus.... škoda jeho a Evelínky obloučků, díky nim se na ně nestřídá úplně snadno, a tak tam sem tam byly hodně dlouhé střídačky -tím pádem jsme přišli o lepší umístění. No, nebudeme to mít v 1. divizi snadné. V sobotu jsme skončili na 4. místě s časem 17,01.

V neděli jsme se (Géčka) s Tsunami a Dragonama vesele probojovali do finále s jedním jediným prohraným během. Do finále na nás zbyli DogDragons 2 naši oblíbení soupeři, kterým jsme podlehli. Jenže jsme předtím ani jednou neprohráli, a tak jsme v opakovaném finále skončili na prvním místě a skóre? 3:0 pro nás. v neděli jsme zaběhli nejlepší čas 19,07, takže opravdu tam ty 18 čekají.... :) 

"S"ka se opět snažili, ale v tak veliké konkurenci jsme první rozběh prohráli 3:1. Pejsci běhali hezky, zaběhli jsme si rekord 16,94 s ! Což nám udělalo velikou radost. Čistý čas psů jsme měli 16,44, což je nádhera. Jen nám chyběla troška štěstí. 

V druhém rozběhu proti Lavině to bylo opravdu těsné, protože při skóre 2:2 se Laviňákům zasekl Rocky na boxu - jenže Linetka opět nevzala míček. :( Takže jsme prohráli a skončili na 4. místě, ale Lavině jsme to určitě nedali zadarmo! Přestože jim moc fandíme, bylo by prima se v 1. divizi probojovat na bednu! Tak snad příště už se zadaří, pejsci se snažili, jak jen mohli, ještě doladit ty jejich páníčky. :D

Turnaj byl skvělý, moc jsme si ho užili a těšíme se zase za rok. 
Naši začátečníci poctivě trénují. Sirius, a Bellinka na boxu, Traicy také - jen s otočkou je třeba jí ještě trošku pomoci. Jamie a Frosťák půjdou na box příště. 

Na videu je i náš Ridiček. Jak poctivě trénuje dráhu. :)


9. -10. 6. DogDragons Cup v Liberci

Na turnaj, který pořádali naši kamarádi z Lukášova, jsme se strašně moc těšili, konal se přeci u nás v Liberci! I když naše šéfová Marcela byla po operaci, a tak jí ještě bolely nožky, Charlie měl rozřízlou tlapku a kulhal a Janča se Štěpou měli jít v sobotu odpoledne na svatbu kamarádům, měli jsme to ale přesto zvládnout. 

Posledních pár dní před turnajem  se Charliemu zahojila nožička, super. Ale onemocněla nám Lůca - nemá kdo pouštět Máju - nevadí, nějak to zvládneme. 

V pátek odpoledne spadla Janča na bruslích, narazila si pozadí a záda.... Ojoj, no nějak to zvládneme. Jenže Evelyn kulhá - hodně. Nebude tedy běhat. No, co kdyby Ridiček vyhýbal?! Raději dáme Alfa do Zmijozelu - Ano, z toho by Moudrý klobouk radost neměl, ale i v Bradavicích si snažili taky pomáhat. :D Takže Alfík startoval za rychlejší tým - navíc s Hančou, pro kterou to byly první závody vůbec. 

V sobotu se nám moc nedařilo, přestože Ridiček běhal, když se to podařilo, moc hezky a rychle, občas dráhu netrefil nebo tam někdo zvládl dát chybičku. No a odpoledne začala bouřka, takže měl problém ještě Gerrýsek.... Náš Nebelvír byl na tom o něco lépe, sice jsme nemohli nikoho ušetřit na neděli, protože byli ve čtyřech, ale zvládali to hezky. Jednou běhal Charlie s Jančou - nic moc, starty jí tedy nesedly. Ale vzhledem k počasí (vedro jako blázen a  pak bouřka) běhali hezké časy, jinak Mája běhal s Kamčou a nabíjela Terezka. V sobotu z toho bylo 3. místo 5. divize, končili jsme dříve, jelikož nám počasí nedovolilo doběhat všechny rozběhy. A naše "S"ka byla tedy 4. v 1. divizi.

V sobotu jedeme domů - a co by se ještě mohlo pokazit? Asi už nic... ale, tak přeci jen -  Linetka kulhá..... :(

V neděli jsme začali běhat v 8 hodin, DumbleDogs "G" vítězí s naprostým přehledem a tím se dostávají do semifinále. Zatímco "S"ka prohrávají s Lavinou v sestavě Ridiček, Gerry, Alf s Hančou a Exík s Liborem. 

Dumbledogs "S" pak ještě prohráli s Rebely, bohužel nám štěstí tento víkend nepřálo. Za to "G"éčka vyhráli 5. divizi bez jediné prohry! Max běhal skvěle měl čas i pod 4,40. Mája pod 4,50. běhalo jim to prostě skvěle. Neojedinělé čisté časy pod 19 s jsou super.

Moc děkuji všem našim začátečníkům, kteří nám celý víkend pomáhali, bylo to skvělý. Hani- s Alfem, Vám to moc slušelo- byli jste skvělí, Nikčo - tvoje vyplňování papírů a hlášení střídaček byl totální nadstandard, Terezko - nabíjíš už jako největší profík! Už se těšíme, až s námi budete na každém turnaji a že se to už blíží!:)

Shrnutí celého turnaje - 1. místo v 5. divizi nám udělalo obrovskou radost. Charlie, Max, Dasty a Marley s nabíječkou Terkou jsou prostě borci! Počasí nám nepřálo a pro naše rychlejší družstvo tomu ani štěstí moc nedalo. Doufejme tedy, že v Plzni budou všichni pejsci i psovodi v pořádku a v plné síle! 

A klobouk dolů před Dragonama! Zvládli jste to skvěle! A doufáme, že vás to neodradí na příští rok! Děkujeme za krásné ceny a za fotku v rámečku na památku. 2.6. 1018 SVATBA

V sobotu byla část Dumbledogs u šťastné události - kdy si naši členové Lůca a Míša slíbili věrnost navěky.  JEJICH den byl moc krásný, počasí jim také vyšlo a hlavně - na svatbě byla spousta pejsků! :D 

Za Dumbledogs byli na místě - kromě nevěsty, ženicha a jejich Máji a Maxe - Janča a Štěpa s Alfíkem, Linetkou a Evelyn! 

Horáčkům přejeme hodně štěstí, lásky a všeho dobrýho! :-* Děkujeme, že jsme u toho mohli být.


Tak máme za sebou poslední trénink před DogDragons Cupem, který se bude konat v Liberci ve Vesci. Divize jsou rozdělené následovně! Takže nás přijďte podpořit, budeme Vás potřebovat. :) 

Na tréninku už nám krásně na box běhala Traicy a Bella. Už jim tam jen přidat pejsky a budou ready, holčičky. Frosty už je poslední krok před boxem. :) Moc jim to jde, šikulkám. Snad naši začouni budou moci vyjet na turnaje koncem léta/začátkem podzimu. 

Ridičkovi to na tréninku šlo, a tak doufáme, že mu to vydrží i přes víkend. 

Fotky od Hanči a Terky z tréninku sem co nevidět přidáme.Nedělní trénink sestříhaný od Sáry :-* Začátečníci jsou moc šikovní, už nepotřebují oplůtek a doufejme, že budou brzy postupně zařazováni do družstev! 

Musíme hrozně pochválit především Frostyho! Jeho pokrok za posledních několik měsíců je úplně báječný. Nebylo to s ním jednoduché, o to větší je radost, jakou z něj a jeho "maminky" Hanči máme!


19.-20. 5. 2018 Libouchec, flyballový turnaj BRIT

Tak v Libouchci jsme si užili především úžasný víkend plný nejen závodění, ale i posezení s přáteli a zábavy v sobotní podvečer. 

Jinak se nám celkem dařilo, s rychlejším družstvem jsme v sobotu skončili na 2. místě v 1. divizi, s nejlepším časem 17,36  - běhali jsme RoundRobin, takže jsme se to "tam" nesnažili cpát za každou cenu, ale chtěli jsme zaběhnout co nejvíce čistých běhů, abychom nasbírali body. No, ale sem-tam nějaká zbytečná chybička ze strany psovodů - i pejsků (Ridiček se nám tu rozhodl obíhat překážky, a tak jsme o několik bodíků přišli), ale to nevadilo. "G"éčka běhali SpeedTrial a v sobotu s časem 19,40 skončili na 1. místě ve 4. divizi. 

V neděli jsme hned chtěli vyzkoušet Ridička, jestli se mu to rozleželo v hlavičce. V tréninku mu naši kamarádi pomáhali, a tak většinou rozhodl pro cestu přes překážky, ale ke konci tréninkového času utěkla Štěpovi Evelyn a běh mu narušila. To nás moc mrzelo, Ridik sice dostal šanci si běh opravit, ale opět si vybral cestu "klikatou" a špatnou. V rozběhu jsme sice vyhráli, a tak postoupili v pavoukovi, ale věděli jsme, že Linetka, která byla týden před turnajem zraněná to celý den neodběhá a Ridička potřebujeme. Následně nám náladu zlepšili Dumbledogs "G", jelikož z prvního místa a ušetření o jeden rozběh postupovali bez jediné prohry! V jednom běhu se dokonce podařilo prolomit mězní čas, 19, 10 - s časem 19,07 - Všichni pejsci běhali na maximum a jelikož už na sebe mají i pěkné střídačky a Štěpánovi starty jsou chvályhodné, běhali opravdu rychle. Max si zaběhl krásných 4,43 (několikrát) Dustík dokonce zaběhl pod 5s! Tudíž jeho osobní rekord je od tohoto víkendu 4,95, což je skvělé. Marley běhal také skvěle a Charlie v neděli zrychlil ze sobotních časů! No, a Tak DumbleDOgs "G" v neděli skončili na 1. místě bez jediné prohry.

No a Dumbledogs "Zmijozel" ? Tak zde jsme to v neděli dopoledne uhádli přesně. Linetka celý den již nezvládla, a přestože by nám v neděli v našem posledním rozběhu stačil jen jeden jediný vyhraný běh ke stříbru, nepodařilo se. Ridiček nastoupit nemohl, nechtěli jsme, aby se naučil chybovat a Linetce 3x vypadl míček od boxu, její bolavá nožička se ozvala v závěru turnaje. Všichni se moc snažili, a tak jsme si odvezli 3. místo z 1.divize s nej časem 17,33s! Evelyn si zaběhla osobní rekord 4,07 a ostatní pejsci běhali také na maximum. Naše nabíječka Terka bojovala, nabíjela, opravovala a zvládala sedět i na místě boxového rozhodčího úplně profesionálně! Počasí vyšlo nádherně, a ty ceny, které nám Lavina za naše výsledky rozdala?! Nevěřili byste :) 

Lavino, děkujeme za krásný turnaj, doufáme, že příští rok se sejdeme zas!

A Dumbledogs?! Jsme nejlepší! ASCENDIO!

O víkendu 19. - 20. 5. 2018 jedeme do Libouchce na turnaj BRIT, který pořádají naši kamarádi z Laviny. Už se moc těšíme .... Bude to poklidný turnaj a Dumble "S" jedou do 1. divize a "G"éčka budete moci vidět ve 4. divizi. Přijeďte se na nás podívat. :)


Víkend 5.-7. 5. 2018 jsme strávili v Žamberku na prvním turnaji sezóny, který pořádal klub HOP TROP z Prahy. Eager´s CUP byl naším prvním turnajem vůbec a nováčci svou premiéru zvládli naprosto profesionálně. DumbleDogs "G" zaběhli v sobotu pěkný čas 19,39 s, a tak do nedělního DE nastupovali z 2. místa. Marley, Max a Dastík běhali úžasně, Alfíček běhal svou klasiku, ale zvláštní pochvalu si zaslouží Charlie, který za víkend udělal jen jednu malou chybičku, a to proto, že měl špatně nabito, takže to vlastně ani nebyla jeho vina. V neděli jsme hned vyhráli první rozběh a už jsme věděli, že jsme nejhůř na 3. místě. Nakonec sem tam nějaká chybička-Dastík vyběhnul z dráhy, Mája už byl ale na dráze, takže dvě chyby.... a následovaly dvě prohry a tudíž 3. místo s nejlepším časem 19,30 s. Pejsci běhali krásně a měli časy nad očekávání.

Se Zmijozelákama jsme odpoledne nastupovali do Speed trialu s ostřílenými zavodníky Linetkou, Gerrym a Exíkem a nováčkem Evelyn a nováčkem na boxu - Terezkou. Hned v prvním rozběhu jsme zaběhli pěkné časy - jeden z nich byl náš nejrychlejší z celého dne 17,01. Pejskům to běhalo skvěle. V dalším rozběhu běžel další nováček Ridiček a stejně tak nám to běhalo parádně. do pondělního DE jsme tedy nastupovali z 1. místa, byli jsme ušetření o jeden rozběh a hned jsme prohráli. Jeden běh nefungoval box, na další běh jsme jej vyměnili, následovala jedna chyba Evelyn a další běh jedna dlouhá střídačka Linetky, a první prohra na světě. V druhém rozběhu nám dvakrát nefungoval box, a tak jsme zůstali na 6. místě s nejlepším časem 17,15 s. Takže do příště BOXůM ZDAR! 

Moc děkujeme všem DumbleDogs, byli jste skvělí, pejsci běhali báječně a na poprvé to bylo víc než jen dobrý. Děkujeme Terce, její premiéra byla psychicky náročná, ale ustála to, děkujeme. Dík patří i HopTropům, turnaj byl super, i počasí absolutně na jedničku. A moc děkujeme Míše a Boříkovi za fotky našich pejsků na dráze.
A divize na Eager´s Cup jsou venku! :) S DumbleDogs "S" (Zmijozel) jedeme do 2. divize a budeme běhat neděle-pondělí 6.-7. 5.  (Linetka, Evelyn, Ridiculus, Gerry a Exík) a DumbleDogs "G" (Nebelvír) jedou do 7. divize (Max, Marley, Dastík, Charlie a Alf) a bojovat budou sobota-neděle 5.-6. 5.

Tak nám držte palce a určitě brzy podáme report. Snad se s tím naši začátečníci poperou statečně.¨Trénujeme, trénujeme! 17. 4. Jsme se zajeli podívat k našim kamarádům "na kopec" do Lukášova. Společný trénink s družstvem DogDragons byl moc fajn. Nejen, že jsme si s nováčky zkusili nové prostředí, ale opět cizí psy a hlavně trénink s pauzou 1 dne - která na turnaji ani nebude. Opět jsme se sešli bez začounů, jen Terka s Belinkou dorazila a Bela běhala už na box! No, je to pěkná rychlokvaška! Učí se strašně rychle, takže věříme, že se na závodní atmosféru podívá již brzy. Charlie trošku zlobil, pouštěl balónky, s čímž jsme už nepočítali, ale nedá se nic dělat a nějak se s tím popasujeme.

Děkujeme Dragonům za skvělou příležitost a zase někdy! Třeba u nás. 


15. 4. Jsme opět vyjeli měřit časy do Libouchce k Lavině. Na tréninku jsme se sešli ještě s družstvem Malenivy, a tak se opět na jednom místě sešlo několik flyballových "šílenců". Trénink byl určený pouze pokročilým, takže naši začátečníci zůstali doma, ale protože bylo málo rukou, tak se nám podařilo vzít s sebou naší skvělou Hanku - jako pouštěčku Alfonse a pomocnici na parkúru. Děkujeme a opět děkujeme i za fotky. Trénink byl super, mockrát děkujeme Lavině za časy a za příležitost si zaběhat někde jinde. Moc si toho vážíme.


30. 3. - 2. 4. Jsme se zúčastnili Velikonočního soustředění pod Bezdězem, které pořádal náš oblíbený flyballový tým Lavina. Bylo to pro nás velice přínosné, protože Evelyn, Charlie a Ridiček už byli zařazeni do závodních družstev. Začátečníci tento skoro závodní hukot zvládli bravurně. Bellinka již běhala celou dráhu na shoot a už ji od "hotové" Bellinky na boxu dělí jen kousíček. Mienka moc neběhala, jelikož trošku pokulhávala a Tracy už také sbírá míček ze shootu. Frostík ukázal, jak umí paničku pozlobit, a tak jsme mu to chtěli utnout a trošku jsme ho psychicky rozladili, ale to nevadí, protože už se opět vrací do svého "normálu" a také dělá pokroky, jen je ještě nevybouřený puberťák. Změřili jsme si i časy našich ostřílených závoďáků. Exík a Gerrýšek překvapili, jelikož jejich časy byly ještě lepší, než časy z loňské sezóny. Za to Linetka bude muset shodit nějaké to kilečko a snad časy z tohoto víkendu nejsou definitivní.

Děkujeme Lavině za úžasnou příležitost zaběhat si s pejsky, které naši ještě neznají, za změřené časy a skvělou společnost. Počasí nám vyšlo skvěle a konečně jsme měli čas se zase lépe poznat. 

Video dodáme později.


Na náš trénink 18. 3. opět dorazila Hanka s Frostíkem i foťákem a udělala hromadu krásných fotek! Je skvělé vidět, jak se naši začátečníci zlepšují. Sezóna se blíží a my se snažíme....:)

Koukněte jaké nádherné fotky nám Hanča udělala.Trénink 4. 3. 2018 jsme připravili na videu. :)


TRÉNINK 25. 2. 2018 

Dneska na šíleně mrazivý trénink kromě klasické základny a Frostíka dorazily ještě začátečnice Mia a Bella. :) Fotky v tomto mrazu dělala naše Hanka!Děkujemee 24. 2. 2018 

Jsme se zúčastnili vyhlášení ankety Kynolog roku, do které jsme byli ještě jako Crazyballs I. nominováni. Večer jsme si moc užili, je fajn se občas obléknout jako "člověk" a přesto být mezi svými (pejskaři). :D TRÉNINK 11. 2. 2018

Dnes na trénink dorazil nováček Frosty s paničkou Hankou. A ÚSTEČÁCI Michal s Lůcou.

A samozřejmě kluci Havlovičtí a Charlie, Alfík a Evelyn s Linetkou.

Pár fotek, které Marcely foťák stíhal. Dnes byl trénink opět na několik hodin a práce až až! :) Ale užitá neděle samozřejmě.


Na trénink 28. 1. dorazily i nováčci. Kříženka staforda a vipeta - Tracy a pšeničný teriér Joe. 

Flyball je začal bavit okamžitě, tak uvidíme, jak moc chytne jejich páníčky. Tracy je úplná tryskomyš a Joe byl velice snaživý a přes překážky to také uměl rozpálit. 

Zbytek našich členů samozřejmě také poctivě trénoval. :) Stále nám na tréninku chyběla Linetka, ale příště už by se snad mohla zúčastnit.  Evelyn a Ridiček už zvládli běhat i současně proti sobě na dvou drahách - i přesto, že jsou na sobě jinak naprosto závislí a samou láskou by se našli i poslepu - když mají flyball, zvládnou oba dva pracovat.

Něco jsme opět nafotili.


Náš druhý letošní trénink jsme i částečně zdokumentovali. Ridiček už dělá otočky s míčkem, Charlie a Evelyn zatím bez něj, ale jsme všichni na dobré cestě. Na tréninku chyběla hárající Linetka, tak doufejme, že to dožene, až "to" bude mít za sebou :) Exík, Gerry, Dastík a Alfík jsou už jako profíci.


Vytvořte si webové stránky zdarma!